Implanty - ile kosztują?

Implanty - ile kosztują?

Koszt implantów zębowych z pewnością nie zachwyca. Jednak ta metoda lecznicza jest doceniana przede wszystkim za to, że zalecana jest wszystkim osobom mającym niewielkie ubytki w uzębieniu. Wykorzystanie implantów tytanowych ma wiele zalet. Przede wszystkim jedną z nich, najważniejszą jest fakt, że implanty tego typu są świetnie przyswajane przez organizm ludzki. Wkręcona tytanowa śruba w kość sprawia, że staje się częścią ciała, a za tym również idzie to, że jest w stanie w pełni zastąpić prawdziwy ząb.

 

Jeszcze nie tak dawno nikt nie wyobrażał sobie, żeby można było od nowa stworzyć ząb i go wstawić. Jednak takie marzenia się ziściły i istnieją metody umożliwiające wykonanie zabiegów wstawienia implantu na stałe w kość żuchwy lub szczęki. Klasyfikacja pacjentów w przypadku wykonania u nich zabiegów tego rodzaju musi być bardzo dokładna. Każda choroba przewlekła u klienta, skłonności do powstawania krwotoków, jak również zły stan jamy ustnej dyskwalifikuje go względem wykonania u operacji tego typu.

 

Szybki zabieg implantacji i co dalej?

Pomimo tego, że zabieg nie jest mocno skomplikowany i trwa niecałe pół godziny, to jednak ryzyko związane w czasie gojenia czy wystąpienie powikłań podczas zabiegu jest ogromne, jeśli pacjenci nie przestrzegają zasad po operacji i u których zostanie wykonany zabieg, który nie powinien się odbyć ze względu na ich stan zdrowia. Dlatego też pierwsze spotkanie pacjenta ze specjalistą dotyczy ogólnej oceny stanu zdrowia pacjenta oraz na wykonaniu z nim szczegółowego wywiadu. W następnych krokach pacjent gabinetu stomatologicznego odbywa zlecone przez lekarza badania, w tym tomografię komputerową oraz ogólne badania z krwi. Na kolejnych spotkaniach, po wykonaniu wszelkich niezbędnych badań lekarz – specjalista wykonuje plan leczenia. Na podstawie planu wyliczane są wstępne koszta całego leczenia implantologicznego. Oczywiście podpisywane są zgody na zabiegi, a w dniu zabiegu wykonywane znieczulenie. Szwy po zabiegach chirurgicznych i po wstawieniu śruby tytanowej zdejmowane są standardowo w zależności od szybkości gojenia się ran. Najczęściej jednak po siedmiu, dziesięciu dniach. 

 

Ceny implantów zębowych

Ceny implantów zębowych są bardzo różne. Niemniej jednak koszt wstawienia implantu zębowego jest często nie niższy niż wartość trzech tysięcy złotych. Implanty żoliborz cennik http://odentimplanty.pl/implanty.php dostępny jest zazwyczaj w każdej poradni implantologicznej, z jakim można się również zapoznać poprzez stronę internetową danej kliniki. Dzięki tego typu informacjom można zapewnić sobie wgląd w usługi, zanim podjęta zostanie ostateczna decyzja o wizycie w specjalistycznym gabinecie implantologicznym. Co więcej każdy pacjent ma inne oczekiwania względem zabiegów i inaczej musi się do nich przygotować. Czasami nawet drobne zmiany w obrębie higieny jamy ustnej i możliwości wykonania zabiegu się zwiększają.