Koraliki do bransoletek - podstawy

Koraliki do bransoletek - podstawy

Każdy, kto zaczyna tworzyć biżuterię, na początku przegląda kilkaset stron internetowych z inspiracjami dziennie. Nie ma w tym nic dziwnego - szukamy bowiem własnego stylu, dążymy do wypracowania sprecyzowanego gustu. Gdy tak przeglądasz kolejne piękne zdjęcia, z których patrzą na ciebie wyjątkowe stylizacje, w twojej głowie rodzi się pytanie - jakie koraliki http://www.artfan.pl/ powinienem wybrać na początek? Jak sprawić, by finalny efekt powalał tak samo, jak te, które oglądam? Czym będą wyróżniały się moje prace?


Laik może pomyśleć, że koraliki do bransoletek to prosta sprawa. Wiesz przecież, co chcesz tworzyć, więc po prostu wchodzisz do hurtowni i kupujesz. Nic bardziej mylnego. Koraliki do bransoletek dostępne są w setkach rodzajów, wzorów i kolorów. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że początkowo niełatwo jest wybrać coś, z czego chcemy tworzyć i co będzie wyznaczało nasz styl w tworzeniu biżuterii. Oczywiście, z biegiem czasu dowiesz się, jaka biżuteria cię definiuje, niemniej na początku, gdy pierwszy raz kupujesz koraliki, warto najpierw zapoznać się z teorią. Przedstawiamy dwa najważniejsze rodzaje koralików do bransoletek, które idealnie sprawdzą się na początku twojej drogi.


Koraliki do bransoletek – materiał


Jeśli zaczniesz szukać w sieci pod hasłem “koraliki do bransoletek”, wyszukiwarka podpowie ci co najmniej kilka tysięcy koralików różnego rodzaju. Oprócz kształtów i kolorów, możesz przebierać także w materiałach, z których zostały wykonane - szkło, kamień półszlachetny, szlachetny i inne. Najprościej będzie podzielić je na 5 dość ogólnych grup: koraliki szklane, koraliki z kamieni półszlachetnych i jubilerskie, koraliki plastikowe, koraliki z porcelany i inne. Na początek warto zainteresować się dwiema pierwszymi kategoriami - są stosunkowo tanie i można zrobić z nich naprawdę wiele.


Tak naprawdę to tylko ty decydujesz, ile chcesz wydać i jakiego rodzaju koraliki kupisz dla swoich pierwszych dzieł. Pamiętaj jednak, że początki bywają trudne, wiele rzeczy się nie udaje, dlatego my podpowiadamy, by na początek wybrać tańsze koraliki. Dlaczego wybrać koraliki szklane lub z kamieni półszlachetnych?


Koraliki szklane


Najważniejszą zaletą szkła jest jego podatność na obróbkę. Zatem koraliki szklane mogą przyjmować przeróżne formy - to pozwala na tworzenie naprawdę niebanalnej biżuterii. Koraliki szklane mogą być duże, małe, owalne, kwadratowe, w różnych kolorach… To daje prawdziwe pole do popisu twórcy. Możesz również zdecydować się na te pokryte odpowiednią powłoką, dzięki której hipnotyzują wyjątkowym połyskiem. W sklepach dostępne są również koraliki szklane zmatowione, dzięki czemu wyglądają jak zmatowione z zewnętrznej strony. Oryginalne będą również te z licznymi popękaniami. Współczesne przygotowanie koralików szklanych pozwala również na ukrycie w nich pęcherzyków powietrza. Co bardzo ważne - koraliki szklane są stosunkowo tanie, bo szkło jest łatwo dostępnym materiałem.


Koraliki z kamieni półszlachetnych


Oczywiście, jeśli chcesz - możesz postawić na kamienie naturalne, które rzadko występują w przyrodzie. Ze względu jednak na wcześniej wspomniany fakt - że początki bywają trudniejsze niż może się wydawać - warto początkowo wybrać ich tańsze odpowiedniki, kamienie półszlachetne. Ich wybór jest ogromny, pozwala na stworzenie naprawdę wyjątkowej biżuterii, a ceny nie zwalają z nóg, jak np. cena rubinów czy pereł.


Wybór kamieni półszlachetnych jest naprawdę duży. Bez trudu można tworzyć z nich bransoletki klasyczne, z efektem glamour, ale także te bardziej awangardowe czy będące wspomnieniem pory roku czy nasuwające skojarzenie z danymi emocjami. Najpopularniejsze koraliki z kamieni półszlachetnych to te wykonane z czarnego onyksu, kryształu górskiego czy turkusu. W ostatnich latach jednak coraz częściej pojawiają się w sprzedaży koraliki z jadeity czy jaspisu. A to wciąż tylko początek bardzo długiej listy kamieni, spośród których możesz wybierać.


Kiedy tworzysz bransoletki z kamieni półszlachetnych, nie możesz zapominać, że ludzie szukają z nich wpływu na ich duszę oraz ciało. Najchętniej zatem sięgają po te koraliki, które będą odzwierciedleniem tego, co noszą w serach lub zapełnią pustkę, która w nich zagościła. Wybierając koraliki z kamieni półszlachetnych, weź to pod uwagę.