Kosmetyki do włosów - jakie wybierać?

Kosmetyki do włosów - jakie wybierać?

Gdy szukasz odpowiednich środków do pielęgnacji swoich włosów, od nadmiaru może szybko naprawdę rozboleć cię głowa. Półki w drogeriach są przepełnione, a każdy z producentów obiecuje, że to właśnie jego kosmetyki do włosów będą dla ciebie najlepsze. Jaka jest prawda? Zawsze warto przede wszystkim postawić na naturę. Dlaczego? Poznaj kilka najważniejszych powodów.

Naturalne kosmetyki do włosów - dlaczego warto?

  • To przede wszystkim znacznie mniejsze ilości chemii w składzie

Niestety, żyjemy w czasach, gdy chemia atakuje nas z każdej strony. Prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie zatrzymać już tej maszyny, która sprawiła, że w XXI wieku chemię mamy zarówno w drogerii, jak i sklepie spożywczym. Wszystko byłoby do zniesienia, gdyby nie jej stężenie w środowisku naturalnym! Dlatego właśnie, gdy wybierasz kosmetyki do włosów, daj sobie chociaż odrobinę tego, co ludzkiemu organizmowi najbliższe: naturalnych składników pochodzących ze świadomych upraw. Pamiętaj, że nasze ciała są znacznie bliżej natury niż chemii i tego właśnie ciągle potrzebują. Tak duże zanieczyszczenie środowiska naturalnego to dla rasy ludzkiej ciągle nowość, do której nie należy się przyzwyczajać.

  • Twój organizm znacznie lepiej je toleruje

Pewnie cię to nie zaskoczy, że twój organizm po prostu woli naturalne kosmetyki do włosów. Oczywiście, to nie jest tak, że na wszystkie inne kosmetyki do włosów nawet nie wolno ci patrzeć, bo od razu wyrośnie ci trzecie oko. Przed dopuszczeniem do sprzedaży są one dokładnie badane i muszą posiadać właściwe atesty. Niemniej warto podkreślić, że nawet najlepszej jakości chemia to ciągle chemia i nic tego nie zmieni. Tymczasem wyniki licznych badań potwierdzają, że skóra głowy oraz same włosy znacznie lepiej przyswajają kosmetyki do włosów stworzone na bazie z naturalnych składników. Okazuje się także, że znacznie rzadziej występują po ich zastosowaniu reakcje alergiczne. Czy to oznacza, że są dedykowane tylko alergikom i osobom z delikatną skórą głowy? Nic z tych rzeczy. Każdy z nas powinien wybierać kosmetyki do włosów, które przynajmniej nie mają w składzie SLSów i PGów. To absolutne minimum, a jednocześnie ogromny krok do przodu.

  • Dzięki nim pozbywasz się problemu, nie tylko objawów

Przykre jest to, że większość producentów zwyczajnie nas oszukuje. Zaledwie nieliczne kosmetyki do włosów o chemicznym składzie potrafią dojść przyczyny problemu i się jej pozbyć na długo - najczęściej są nazywane lekami i za duże pieniądze sprzedawane w aptekach. Tymczasem wystarczy wybrać naturalne kosmetyki do włosów, które - co prawda - działają wolniej na objawy, ale gdy już usuną przyczynę problemu, nie będziesz musiał się martwić o ich nawroty. Dlatego zdecydowanie warto poczekać i cieszyć się zdrową skórą głowy oraz pięknymi włosami.

  • Są produkowane z myślą o środowisku

To bardzo ważne szczególnie właśnie w tych czasach, gdy niemal wszystko, włącznie w powietrzem, jest w takim stopniu skażone przez zanieczyszczenia. Warto zatem podkreślać, że kosmetyki do włosów o naturalnym składzie najczęściej przygotowywane są na inteligentnych uprawach, które w swoich działaniach nie wykorzystują chemii do rozwoju roślin. Zatem nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Co więcej, producenci starają się naturalne kosmetyki do włosów także pakować w możliwie jak najbardziej proekologiczny sposób. Często więc zdarza się, że pojemniki pochodzą z materiałów z choć częściowego recyklingu i wszystkie temu recyklingowi podlegają.