Na co zwrócić uwagę wybierając architekta?

Na co zwrócić uwagę wybierając architekta?

Jeśli zależy ci na czymś bardziej oryginalnym niż dom z projektu katalogowego, musisz zdecydować się na pracę z architektem. Jak jednak zdecydować się na jednego, kiedy pod hasłem “architekci łódź” Internet podpowiada Ci co najmniej kilkaset adresów biur architektonicznych? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta.


Gdy wybierasz architekta do projektowania domu, musisz liczyć się z tym, że budowa pójdzie trochę wolniej. Niemniej jednak efekt końcowy powinien cię oczarować - będzie to bowiem dom odpowiadający twoim potrzebom, który idealnie wpasuje się w twoją działkę oraz okolice. Dlatego warto wpisać w okienko wyszukiwarki hasło “architekci łódź https://fourdesign.pl/“ i znaleźć najlepszego. My podpowiadamy, jak to zrobić.Jak wybrać dobrego architekta do projektowania domu?


Najważniejsze jest, byś nie kierował się dwoma zupełnie błędnymi wytycznymi. Przede wszystkim, nie kieruj się tylko ceną i czasem realizacji. Tanio i szybko nie może być naprawdę dobrze. Zatem jeśli któryś z listy, którą wyszukiwarka przygotowała dla ciebie pod hasłem “architekci łódź”, powie ci, że może taki projekt wykonać od ręki, uciekaj! Nie warto też kierować się mocną reklamą któregoś z biur projektowych. Za tak zbudowaną renomą wcale nie musi iść rzetelne wykonanie.


Najważniejsza jest dobra komunikacja i odpowiadająca nam estetyka w poprzednich projektach. Szukając pod hasem “architekci łódź”, przeglądaj dokładnie wizualizacje i zdjęcia efektów ich pracy, by zobaczyć, czy to, co oferują swoim klientom, po prostu jest w twoim stylu. Szkoda tracić czasu na kontakt, jeśli architekt tworzy budynki w stylu rustykalnym, podczas gdy ciebie interesuje nowoczesny design i minimalizm. Oczywiście, że każdy architekt powinien ostatecznie dostosować się do twoich wymagań, jesteś przecież inwestorem, niemniej jednak warto udać się do takiego, który nas rozumie. Właśnie taki architekt, który ma duże doświadczenie w stylu, który nam się podoba, z pewnością może podpowiedzieć nam kilka ciekawych rozwiązań, które nam nie przyszły do głowy.


Doświadczenie projektanta ma podwójne znaczenie. Nie tylko pomoże ci w ustaleniu, czy realizował projekty podobne do twoich marzeń, ale przede wszystkim będzie gwarancją, że dany architekt z Łodzi orientuje się w nowoczesnych trendach i - co za tym idzie - w nowoczesnych rozwiązaniach. Architektura również poszła do przodu.


Dobry architekt to ten, który swoją pracownię ma blisko miejsca budowy. To istotne zwłaszcza na etapie realizacji projektu, kiedy niespodziewanie mogą pojawić się nieprzewidziane wcześniej problemy. Jeśli projektant będzie z innego miasta, to mimo całego swojego doświadczenia i wiedzy, nie pokona kilkuset kilometrów tak szybko jak ten, który pracuje w Łodzi.Dlaczego indywidualny projekt budowy to dobry pomysł?


Na etapie realizacji projektu z pewnością pojawią się problemy. Nie ma co się oszukiwać - zależne to jest od wielu czynników, nie tylko nierzetelności pracowników. Dobry architekt z Łodzi szybko rozwiąże ten problem, kontaktując się z ekipą i/lub odpowiednim urzędem. Najważniejszą jednak zaletą korzystania z indywidualnego projektu budowlanego jest posiadanie osoby odpowiedzialnej za jego wykonanie. Architekt wykonujący adaptację projektu katalogowego nie zna wszystkich zastosowanych w nim rozwiązań i prace w momencie pojawienia się problemów mogą przez to znacząco zwolnić, generując koszty.