Na co zwrócić uwagę, wynajmując samochód?

Na co zwrócić uwagę, wynajmując samochód?

Gdy planujesz pobyt w Warszawie i wiesz, że będziesz potrzebował samochodu, nie musisz od razu martwić się, że będziesz musiał całą Polskę przebyć własnym. Możesz postawić na wynajem samochodów - wygodną alternatywę dla poruszania się komunikacją miejską i jeżdżenia własnym autem. Na co zwrócić uwagę, wypożyczając samochód? Czy każda firma znaleziona w sieci pod hasłem “wypożyczalnia samochodów warszawa lotnisko http://www.4rent.waw.pl “ będzie odpowiednia i godna twojego zaufania? Mamy dla ciebie kilka wskazówek.


Na co zwrócić uwagę, wynajmując samochód?


Stan techniczny samochodu, który chcesz wypożyczyć, to absolutna podstawa. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie przejrzyj dokumentację, którą powinieneś bez trudu uzyskać u obsługi wypożyczalni. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie chcą ci jej okazać do wglądu, po prostu zrezygnuj z ich usług - twoje bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze. Wypożyczalnia samochodów w Warszawie to już nie nowość, znajdziesz ich co najmniej kilkanaście. Na pewno któraś firma będzie uczciwa i pozwoli ci sprawdzić, jaki jest stan techniczny samochodów na wynajem.


Równie istotne jest szczegółowe zapoznanie się z podpisywaną umową. Pamiętaj o tym, gdyż niejednokrotnie można słyszeć o sytuacji, gdy w umowie zostały zawarte punkty, o których nie było mowy. Nie zakładaj, że każdy chce cię oszukać, jednak pamiętaj, że nie każdy jest zawsze uczciwy. Ktoś może chcieć wykorzystać twoje zaufanie. Pamiętaj, że umowa ustna i to, o czym rozmawialiście w 4 oczy, będzie miało drugorzędne znaczenie, gdy będziesz dochodził swoich praw. Najważniejsze kwestie zawarte są zawsze na piśmie, dlatego zachowaj czujność i przeczytaj każdą stronę umowy.


Upewnij się również, czy firma działa legalnie. W czasach, gdy wynajem samochodów w Warszawie stał się czymś dość powszechnym, na runku pojawiło się mnóstwo oszustów, którzy tylko czekają, aż do nich przyjdziesz i w pośpiechu wypożyczysz auto. Niestety, jeśli dana firma czy spółka nie widnieją w CEIDG lub KRS, w razie jakichkolwiek problemów - nie będą przysługiwały ci żadne prawa, bo w świetle prawa żadna umowa nie została zawarta. Dlatego upewnij się, że firma działa legalnie jeszcze zanim podpiszesz z nimi umowę.


Nie zapomnij także poznać opinii innych klientów. To może ci bardzo dużo powiedzieć o danej firmie. Reklama może brzmieć naprawdę dobrze, podczas gdy fakty są jej bardzo odległe. Tego właśnie dowiesz się, wczytując się w opinie na forach i specjalnych rankingach internetowych. Z pewnością znajdziesz kilka z nich wpisując w okienko wyszukiwarki “wypożyczalnia samochodów warszawa lotnisko”. Powodzenia!