Rozwód a kancelarie adwokackie

Rozwód a kancelarie adwokackie

Rozwód, choć nie należy do najprzyjemniejszych zagadnień, z jakimi mamy do czynienia, to można z taką formą rozstania się dwojga ludzi spotkać się coraz częściej. Dzisiaj podchodzi się do kwestii rozwiązania małżeństwa bardziej lekkomyślnie niż dawniej. W przypadku rozwodów zatrudniani są fachowcy, którzy nie tylko pomagają dobrać odpowiednią strategię, w chwili, kiedy partnerzy nie mogą się samodzielnie porozumieć, chociażby w kwestii podziału majątku czy opieki nad potomstwem, jeśli takowe jest, ale również zachowania dotąd kupionych wspólnie przedmiotów, które są nadal wspólne. W takich sytuacjach bardzo często pada pytanie, gdzie można znaleźć dobrego adwokata i osobę, która pomoże uporać się pomyślnie ze sprawą rozwodową? Czy każdy adwokat jest w stanie wygrać dla nas sprawę lub przynajmniej doprowadzić do tego, że jako klient nie stracimy na rozwodzie zbyt dużo?

 

Sprawa rozwodowa trafiająca do sądu wymaga najczęściej pomocy specjalisty - adwokata, który może otrzymać upoważnienie od zleceniodawcy do reprezentowania jego przed sądem podczas rozprawy rozwodowej. Takie rozwiązanie jest praktykowane bardzo często, tym bardziej, że rozwód należy do bardzo przykrych doświadczeń dla obojga partnerów, w szczególności, że sprawa rozwodowa jest rozstrzygana bez porozumienia obu stron.

 

Sprawa rozwodowa a adwokat

Bardzo często jest tak, że myśląc o sprawie rozwodowej, nie wyobrażamy sobie pozostania w pojedynkę z rozwodem i wszelkimi procedurami z nim się wiążącymi. Podchodzimy do kwestii rozwodu bardzo ostrożnie i od razu szukamy pomocy w kancelariach adwokackich, u osób znających się na prawie i sprawach tego typu. Tym bardziej, że jest to bardzo bolesna sprawa dla każdego kto bierze w niej udział. Dlatego też w takim przypadku pomoc specjalisty może znacznie ułatwić nam przejście przez rozprawy i zakończyć w miarę możliwości pomyślnie sprawę rozwodową. Kłótnie, wyrzuty, brak porozumienia pomiędzy stronami rozwodników bardzo często powodują wydłużenie się sprawy. Rozwód warszawa nie wymaga od adwokata dużego wysiłku, kiedy strony dogadują się w kwestii majątkowej, rozstania. Jednak często jest również i tak, że druga strona biorąca udział w sprawie rozwodowej utrudnia proces, nie zgadza się na zaproponowane ustalenia. Wówczas taka sprawa rozwodowa może się przedłużyć.

 

Czy rozwód, to jedyne rozwiązanie?

Niestety podjęcie decyzji o rozwodzie następuje wówczas, kiedy od dłuższego czasu nie ma szansy na poprawę stosunków pomiędzy dwojgiem partnerów. Do rozwodu dochodzi z bardzo różnych przyczyn. Zdrada, nieporozumienia, niedopasowanie się partnerów, zanik pożycia małżeńskiego, wygasłe uczucia, kłamstwa, alkoholizm, wszystko to może doprowadzić do założenia sprawy rozwodowej przez jednego z partnerów lub w porozumieniu stron przez obojga.