AGD niezbędne w każdej kuchni!

Wyposażenie kuchni w dużej mierze zależy od naszego stylu gotowania. Są jednak sprzęty AGD, które muszę obowiązkowo znaleźć się w każdej kuchni. Pominiemy przy tym takie urządzenia jak lodówka, kuchenka czy też mikrofalówka, które są na tyle oczywiste, że nie trzeba o nich wspominać. Nie są one jednak jedynym niezbędnym sprzętem do kuchni (no może z pominięciem mikrofalówki). Choć wodę możemy zagotować na kuchence, to czajnik bezprzewodowy znacznie nam to ułatwi. To samo zrobi robot kuchenny lub mikser wielofunkcyjny, którego użyjemy do rozdrabniania lub mieszania półproduktów. A jeżeli już o nich mowa, to warto użyć wagi kuchennej, która pozwoli odmierzyć odpowiednie proporcje, nadając naszym potrawom idealnego smaku. Na szczęście sprzęty te nie są drogie, dzięki czemu każda kuchnia powinna je posiadać. 

Jaki czajnik bezprzewodowy wybrać?

Czajnik to obowiązkowe małe AGD do kuchni. To on pozwoli nam w szybki sposób zagotować wodę, a więc przygotować ciepłe napoje dla siebie lub gości. Najpopularniejsze są elektryczne czajniki bezprzewodowe, które posiadają podstawkę z kablem, a samo urządzenie możemy wygodnie napełnić. Obecne modele to często także funkcja podtrzymywania temperatury i niecodzienny design, który pozwala dodatkowo ozdobić kuchenne wnętrze. Czajniki bezprzewodowe są niedrogie – ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. To sprawia, że często są zaniedbywane, jednak pamiętajmy, że osadzający się kamień może przedłużać czas gotowania oraz zmieniać smak wody. 

A może czajnik tradycyjny?

Choć czajniki bezprzewodowe cieszą się dużą popularnością, to ciekawą alternatywą są klasyczne czajniki tradycyjne. Gotowanie w nich wody polega na postawieniu takiego na kuchence gazowej lub indukcyjnej, a kultowy dźwięk gwizdka poinformuje o wrzeniu. Czajniki tradycyjne mogą przybierać niezwykle ozdobne formy, co sprawia, że świetnie się sprawdzą we wnętrzach stylizowanych na klasyczne. 

Jaki mikser kuchenny wybrać?

Miksery kuchenne to także niedrogie, a bardzo przydatne urządzenia – szczególnie dla osób, które gustują w ciastach. Przy najprostszych modelach największą uwagę należy zwrócić na moc. Dodatkowe zalety droższych modeli to także na przykład większa ilość regulacji prędkości. Oczywiście są to cechy charakteryzujące proste miksery kuchenne ręczne. Te bardziej zaawansowane oprócz wyżej wymienionych zalet w postaci większej mocy i możliwości jej regulacji posiadają także inne funkcje. Do zwykłej kuchni wystarczy nam jednak najprostszy mikser kuchenny z opcją blendowania lub blenderem kupionym osobno. 

Jaki robot kuchenny kupić? Miksery kuchenne wielofunkcyjne

Wielofunkcyjne miksery kuchenne to zwykle modele planetarne z dedykowaną misą i wymiennymi końcówkami. Nazywane są także robotami kuchennymi. Ich dodatkowe funkcje to między innymi wyrabianie ciasta, kruszenie lodu, blendowanie, funkcja podgrzewania, funkcja turbo i wiele innych. Niestety niektóre z wyżej wymienionych opcji dostępne są dopiero w naprawdę drogich modelach. Robot kuchenny to niezwykle szerokie pojęcie, ponieważ może to być zarówno wielofunkcyjny mikser kuchenny, jak i cały zestaw, gdzie na jednym silniku opiera się także działanie wyciskarki do soku, blendera kielichowego, a także krajalnicy do ziemniaków i tarki.

Elektroniczna waga kuchenna z dużą dokładnością

Waga kuchenna od zarania dziejów pomaga ludziom w ustalaniu dokładnej wagi. Jeszcze do niedawna wykorzystywano do tego odważniki, jednak obecnie urządzenia te są niezwykle minimalistyczne. Jeśli nie zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie wagi, to za kilkadziesiąt złotych kupimy prosty model, który bez problemu schowamy do ciasnej półki. Taka waga kuchenna zapewni nam także niezwykle dokładny pomiar z dokładnością do jednego grama, dzięki czemu wszystkie nasze potrawy będą miały odpowiednie proporcje składników. Dla miłośników klasyki dostępne są ozdobne wagi elektroniczne z misą, które na pewno ułatwią ważenie wielu kuchennych półproduktów.