Pielęgnacja włosów w domu- w jaki sposób warto ją wykonywać?

Nie wszystkie problemy z włosami oraz ze skórą głowy uda się nam rozwiązać poprzez domowe kuracje czy poprzez odpowiedni sposób pielęgnacji z wykorzystaniem polecanych preparatów. A jednak, to w jaki sposób dbamy o włosy na co dzień ma niebagatelny wpływ na ich kondycję i wygląd. Właściwa pielęgnacja może zdziałać bardzo wiele, tylko jakie kosmetyki wybierać w momencie, kiedy zarówno w drogeriach jak i w aptekach jest ich tak dużo? W takiej sytuacji zawsze warto jest poradzić się specjalisty, który na co dzień zajmuje się tematyką włosów i skóry głowy. Jaka więc jest najlepsza porada trychologa: jakich kosmetyków trychologicznych używać?

Oczyszczanie skóry głowy jest bardzo ważne

Każde włosy są inne, jednakże zazwyczaj dobrze wiemy, w jaki sposób zachowują się one na co dzień, a co za tym idzie- jak szybko się przetłuszczają. O ile mycie włosów codziennie możemy być praktyką wykonywaną zbyt często, o tyle delikatne ich oczyszczanie co 2-3 dni w przypadku, kiedy już widzimy, że się przetłuszczają jest zalecane. Do tego celu warto używać szamponów, których formuła jest delikatna- reguła jest taka, że im częściej sięgamy w ciągu tygodnia po taki preparat tym łagodniejszy i bardziej nawilżający powinien on być w swojej formule. Klasyczny, mocniejszy szampon o działaniu oczyszczającym będzie odpowiedni do stosowania w odstępach około 2 tygodni czasu.

A jakie szampony wobec tego mogą zostać określone mianem tych łagodniejszych? Zawsze warto sprawdzić skład takiego preparatu, z reguły będą to jednak produkty, które opierają się o naturalne ekstrakty i wyciągi roślinne. Może to być szampon z pokrzywy, skrzypu polnego czy też produkt zawierający w swoim składzie mięte. Jeśli mamy problem z dobraniem do swojego typu włosów odpowiedniego szamponu- zawsze warto poradzić się specjalisty- trychologa. Gabinety, do których warto pójść znajdują się bezpośrednio na stronie https://centrumzdrowegowlosa.pl/. Klinika ta od lat specjalizuje się we wszelkich zagadnieniach związanych z włosami oraz ze skórą głowy.

A w jaki sposób odżywiać włosy?

Częste mycie włosów może prowadzić do ich przesuszania- dlatego też warto nakładać odżywkę na włosy po każdym ich myciu, chociażby na 10-15 minut. Raz w tygodniu możemy wykonać olejowanie włosów, warto jednak pamiętać, że ten zabieg może się nie sprawdzić w przypadku osób, których włosy bardzo szybko się przetłuszczają. Odżywka, serum, maska- produkty te warto różnicować, jeśli natomiast nie chcemy, aby dodatkowo obciążyły nam włosy- unikajmy ich nakładania bezpośrednio przy skórze głowy.