Prosto i z klasą, czyli nasz pomysł na wystrój lokalu

Planując wystrój lokalu za pewne szukamy inspiracji, co do tego, jaki nadać mu styl i charakter. W dużej mierze to, jak będzie wyglądał wpływa na powodzenie biznesu, na to, czy w lokalu będą pojawiać się goście i czy będzie on często odwiedzanym miejscem na mapie miasta.

O ile wystrój sali, dodatki i dekoracje łatwo jest zmienić, tym samym dostosowując je do swojego pomysłu czy charakteru serwowanych dań, o tyle elementy wykończenia wnętrza zazwyczaj robi się raz na kilka- jeśli nie kilkanaście lat. Dlatego też najlepiej, aby miały one charakter uniwersalny, klasyczny, ponadczasowy tak, aby zawsze pasowały do tego, co akurat będzie się znajdować wewnątrz lokalu. Chcąc zakupić taką właśnie ceramikę, powinniśmy zwrócić uwagę na płytki ceramiczne do restauracji w nowoczesnym wzornictwie, gdzie poszczególne elementy ceramiki mają duży format. Dobrze jest wiedzieć, że będą one wprost idealne do tego, aby dodać wnętrzu przestronności. Ciekawe propozycje znajdziemy chociażby w kolekcji Ariostea.

 

Beton, a może marmur lub też granit?

 

Bardzo mocnym trendem są obecnie wierne imitacje naturalnych skał, do których możemy zaliczyć granit lub też marmur. Decydując się na takie płytki jesteśmy poniekąd skazani na kolory ziemi, które też mają tę zaletę, że są stonowane, nie rzucające się w oczy i tak naprawdę pasują do wszystkiego. Mamy więc do dyspozycji beże, brązy, biel oraz kolor czarny. Jeśli natomiast interesuje nas kolor szary, obok imitacji kamieni mamy też do dyspozycji kolekcje ceramiki, która jest stylizowana na beton architektoniczny.

To płytki o surowym, minimalistycznym designie, które wyglądają bardzo nowocześnie, ale też mają swój charakter. Kolor szary jest też na tyle uniwersalny i praktyczny, że takie płytki łatwiej jest utrzymać w czystości, nie widać na nich zabrudzeń, a dodatkowo szarość doskonale łączy się niemalże z każdym innym kolorem, jaki będzie miał się znaleźć na sali jako jeden z elementów jej wystroju. Jak więc widać- możliwości jest bardzo wiele, trzeba tylko mieć pomysł i z zaangażowaniem zabrać się za remont.