Zamiatarki drogowe, które niemalże przez cały rok pracują w terenie

Zamiatarki drogowe zostały stworzone po to, aby ułatwić sobie zadanie systematycznego oczyszczania ulic. Jest to szczególnie ważne w przestrzeni miejskiej, która jest jednocześnie dzielona przez bardzo wiele osób. Władze miasta chcą dbać o odpowiedni wizerunek tej przestrzeni także ze względu na turystykę.

Standardowo, oczyszczanie ulic odbywa się zazwyczaj od wczesnej wiosny aż po późną jesień. Każdego dnia zamiatarki drogowe wyruszają w teren po to, aby po kolei sprzątać poszczególne dzielnice. Zajmują się także usuwaniem niewielkich odpadów z dróg, chodników, placów, parkowych alejek czy torowisk. Czym w praktyce jest prowadzenie takiego pojazdu? Czy operowanie zamiatarką w terenie wymaga specjalnych umiejętności?

W jaki sposób zamiatarki oczyszczają miasta?

Rutynową czynnością, jaka dotyczy zamiatarek drogowych jest przejazd tej maszyny z włączonymi szczotkami obrotowymi. Trudno o bardziej charakterystyczny element takiego pojazdu od szczotek, które w przypadku modeli miejskich zazwyczaj instaluje się bezpośrednio przed pojazdem. Szczotki wykonywane są z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które nie zużywa się aż tak szybko, nawet pomimo tego, że szczotki obracają się szybkim ruchem obrotowym.

Kolejną istotną rzeczą związaną z pracą szczotek obrotowych jest to, że są one na bieżąco polewane wodą. Każda zamiatarka jest wyposażona w specjalny zbiornik na czystą wodę użytkową Zbiornik ten jest transportowany na tyle pojazdu w przypadku miejskich zamiatarek nie jest on bardzo duży. Z kolei w przypadku dużych zamiatarek opartych o podwozie auta ciężarowego, może on mieć natomiast bardzo pokaźne rozmiary. Dlaczego konieczne jest zraszanie szczotek obrotowych podczas ich pracy? Dzięki temu zabiegowi niwelowane jest zjawisko, gdzie szybki ruch szczotek powoduje bardzo niekorzystne unoszenie się do góry pyłu i kurzu, jaki jest zgromadzony na nawierzchni. Dzięki temu praca zamiatarek nie przyczynia się w aż tak dużym stopniu do zanieczyszczenia powietrza.

Czy zamiatarki pracują także zimą?

Jedyne co może spowodować przerwę w pracy zamiatarek drogowych to opady śniegu oraz duże mrozy. Dlatego też bardzo często miejskie modele zamiatarek mają przestój na czas zimy. Jest to odpowiedni moment na to, aby zająć się sprawdzeniem stanu technicznego pojazdów, wymianą części Johnston, które uległy eksploatacji, a także sprawdzeniem stanu technicznego samego osprzętu. Do serwisowania zamiatarek warto wybrać przedsiębiorstwa, które specjalizują się w tematyce zarówno zamiatarek jak i śmieciarek i które posiadają oryginalne części Johnston. Warto także zapoznać się z jednymi z najnowszych modeli zamiatarek, w tym także z propozycją zamiatarki drogowej, która jest wyposażona w napęd elektryczny. Być może to właśnie takie modele staną się standardem oczyszczania miejskich ulic w przyszłości.

Zapoznaj się z ofertą https://www.terbergmatec.pl/!